Inteligentny Dom Trójmiasto

Bezpieczeństwo domu zależy w dużej mierze od naszego zachowania

Pusty dom to zachęta dla nieproszczonych gości

Bezpieczeństwo naszego domu w dużej mierze zależy od nas samych, od naszego zachowania  – mówią policjanci, którzy szczególnie w wakacje często są wzywani są do mieszkaniowych rabunków.

Włamań do „zwykłych mieszkań” (z racji ich dominacji na rynku nieruchomości) jest najwięcej, ale coraz częściej przestępców kuszą także luksusowe domy i nowoczesne apartamenty na strzeżonych osiedlach.

W jaki sposób możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo?

  • planując dłuższy urlop warto powiadomić ochronę o naszym wyjeździe i poprosić o większą czujność i zwrócenie szczególnej uwagi na nasz apartament
  • zwróćmy uwagę na informacje, które zamieszczamy na portalach społecznościowych. Dzielenie się  radością związaną z urlopowym wyjazdem to również informacja dla włamywaczy!

Inteligentnie przypilnowane

Policjanci przypominają, że wyjeżdżając na urlop, warto więc samemu pomyśleć o środkach bezpieczeństwa. Wiele z nich nie wymaga żadnych nakładów finansowych (np.: sąsiedzka czujność), ale są też takie, które możemy potraktować jako długofalową inwestycję w bezpieczeństwo. Przykładem takiego wyboru kupujących są tzw. inteligentne domy.

Instalując system automatycznego sterowania domem warto  pamiętać, że nie tylko zwiększamy w ten sposób swój komfort użytkowania, zapewniając maksymalny poziom wygody, ale także podnosimy wartość nieruchomości, a jednocześnie wpływamy właśnie na większy poziom bezpieczeństwa.

Jak wynika z ogólnego profilu osób, które decydują się na taką inwestycję, ze względu na koszty, zainteresowane nią są głównie  osoby między 35-50 rokiem życia, o stabilnej sytuacji finansowej.

luksusowy-dom-gdynia-witomino

Ochrona domu przed złodziejem

Jednak jak już nas stać na kosztowny zakup nieruchomości, to może lepiej do końca dobrze w nią zainwestować i nie martwić się, że np.:  po powrocie z wakacji zastaniemy niemiłą niespodziankę?

Udanego, bezpiecznego urlopu!