Nowe osiedle w Redzie

Locuss Development należąca do Locuss Group wybuduje kilkanaście nowych budynków w Redzie. Powstające osiedle to uzupełnienie Leśnych Tarasów, które wybudował poprzedni inwestor. Nowe budynki będą jednak miały nowy charakter – będzie to osiedle ekologiczne dzięki czemu koszty utrzymania lokali będą bardzo niskie.

– Kupiliśmy działkę, która jest bardzo atrakcyjnie położona, z gotowym projektem i pozwoleniem na budowę – mówi Marcin Suchocki, prezes zarządu Locuss Group. – Zdecydowaliśmy się jednak dopracować projekt, tak aby gwarantował mieszkańcom większą kameralność i komfort, ale przede wszystkim, aby osiągnąć jak najniższe koszty utrzymania lokali. Myślę, że w pierwszym, ewentualnie w drugim kwartale przyszłego roku powinniśmy rozpocząć inwestycję.

Ma ona być podporządkowana trendowi zero waste. To z kolei pozwoli na optymalizację kosztów, jakie poniosą właściciele lokali – ich utrzymanie będzie bardzo tanie. Będzie to możliwe także dzięki zastosowaniu najnowszych technologii – na przykład ogniw fotowoltaicznych – ale też odpowiednich materiałów.

Wcześniej Locuss Group, której częścią jest Locuss Development, przeprowadziło dokładną analizę rynku nieruchomości w samej Redzie i okolicy. Inwestycja została także przygotowana od strony formalnej.

– Reda to miejsce, które jest bardzo dobrze skomunikowane z Trójmiastem. W samym mieście, ale też okolicach powstaje bardzo dużo nowych inwestycji. Brakuje jednak takich, które stawiają na niskie koszty utrzymania – dodaje Marcin Suchocki.

Sama działka ma w sumie 3590 metrów kwadratowych. Jest bardzo atrakcyjnie położona – rozciąga się z niej widok na panoramę miasta. Powstanie na niej 12 budynków. W każdym zostanie przygotowanych 6 mieszkań.

Dokładna data rozpoczęcia inwestycji powinna być znana w najbliższych tygodniach.