Inwestycje Pod Poznaniem

Inwestycja w okolicy Przeźmierowa coraz bliżej

Locuss Group udało się przeprowadzić proces zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki w okolicy Przeźmierowa pod Poznaniem. Nowy plan pozwala na wybudowanie obiektu biurowo-usługowego.

Działka w okolicy Przeźmierowa należy do najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Wielkopolsce. Samo miasteczko należy do ulubionych miejsc wśród najbogatszych Poznaniaków. Buduje to na pewno prestiż miejsca i wpływa na znaczenie lokalizacji.

Działka należąca do Locuss Group jest dodatkowo bardzo dobrze usytuowana. Leży przy głównej drodze prowadzącej w kierunku lotniska (Poznań-Ławica), przy jednym z największych i najbardziej uczęszczanych skrzyżowań.

Przygotowania do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego trwały kilkanaście miesięcy. Niezbędne było oczywiście przygotowanie odpowiednich analiz prawnych jednak równie duże znaczenie miały także analizy okolicznego rynku nieruchomości biorąc pod uwagę centra handlowe. Ostatecznie Locuss Group udało się doprowadzić proces zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego do końca.

– W tej chwili przygotowujemy się do inwestycji. To oczywiście bardzo skomplikowany proces. Na pewno przygotowując ostateczną koncepcję będziemy czerpać z doświadczeń, jakie zdobyliśmy pracując przy realizacji TRITUM Business Park w Nowym Orłowie w Gdyni. Jednak jeden z naszych zespołów analizuje również podobne inwestycje nie tylko w Polsce. Interesuje nas, w którym kierunku takie kompleksy są rozwijane także w innych europejskich miastach. Dopiero ten raport będzie punktem wyjścia do kolejnych prac. Jestem jednak o nie spokojny. Locuss Group ma na koncie bardzo skomplikowane inwestycje, a nasz zespół sprawdził się w wielu sytuacjach. To najwybitniejsi specjaliści w swoich dziedzinach.

Marcin Suchocki, prezes zarządu Locuss Group

Wstępną koncepcję przygotowało biuro Ultra Architects z Poznania. Wszystko wskazuje na to, że ten właśnie zespół będzie realizował projekt.